De herfst kom eraan, dus …(tromgeroffel)… tijd voor de keramiekmarkt in Dordrecht 2018. Ruim 60 keramisten uit binnen- en buitenland op het Statenplein in het hart van Dordrecht, ik hoop nu al op goed weer!
Keramiekmarkt Dordrecht 2018
Zondag 7 oktober
Statenplein (centrum)
11:00 – 17:00 uur
Maar hoe het weer ook zal worden, dit jaar ben ik weer van de partij (kraam 34). Dus als je opzoek bent naar een uniek cadeau voor een speciaal iemand (of gewoon voor je eigen collectie), kom langs! En als je gedag wilt komen zeggen, ben je natuurlijk ook meer dan welkom 😉
19e keramiekmarkt Dordrecht 2018
Dat er nog altijd veel belangstelling bestaat voor het keramiek ambacht blijkt alleen al door de vele keramiekmarkten die ons land rijk is. Hoewel niet de oudste, is de keramiekmarkt Dordrecht 2018 al de 19e op rij. Inmiddels dus volwassen en uitgegroeid tot de plek waar veel keramisten met mij graag hun werk “live” willen laten zien.
Hoewel ik ook veel keramiek online bekijk, moet je als keramiekliefhebber soms achter je beeldscherm vandaan. De keramiekmarkt in Dordrecht is zo’n moment, in ieder geval voor mij. Keramiek moet je kunnen voelen en vasthouden. De diepte van de glazuren kan je alleen goed zien in het echt, bij voorkeur met een zonnetje (en een caffè latte in je hand).
Keramiek verslaafd
Daar komt natuurlijk bij dat je als echte keramiekverslaafde graag je lotgenoten ontmoet. Want genieten van handgemaakte keramiek, gaat nog beter als je jouw specifieke verslaving kan delen. Een goed gesprek over het waarom, de vorm, de afwerking of de techniek is van onschatbare waarde. En het laat je caffè latte ook beter smaken.
Op een keramiekmarkt kan je niet alleen je keramiek collectie uitbreiden, je steekt er nog wat van op ook. Want even bijtanken voordat de herfst echt begint is een must voor elke keramiekverslaafde. Daar komt nog bij dat de feestdagen al dichter bij zijn dan je denkt. Dus als je dat unieke cadeau alvast op je gemak wilt regelen, nu is je kans.
Kortom er zijn vele redenen om langs te komen, wat is die van u?
Routebeschrijving
De keramiekmarkt op het Statenplein is ongeveer tien minuten lopen vanaf het station Dordrecht Centraal (Bus 20 – 21).
Met uw rug naar het station loopt u rechtdoor de stad in (Stationsweg), u gaat alsmaar rechtdoor (Joh. de Witt straat) tot de weg een bocht naar links maakt. (Bus 3, 4, 5 – 2, 7, 23). Daar gaat u rechtdoor en vervolgens loopt u naar links (Bagijnhof), vervolgens de brede winkelstraat rechts (Sarisgang) waar u na enkele minuten op het Statenplein uitkomt.
Komt u met de auto, dan volgt u Dordrecht Centrum en daarna Parkeergarage Drievriendenhof. Hier kunt u parkeren, u staat dan in de Korte Kolfstraat. Bij het lopend verlaten van deze parkeergarage gaat u linksaf en u staat praktisch op het Statenplein.
U kunt uw auto ook kwijt achter het Energiehuis op de Noordendijk. Dit is op ongeveer tien minuten loopafstand van het Statenplein.

Wat een leuke en uitgebreide uitnodiging.
Ik hoop ook van de partij te zijn, niet met mijn keramiek maar als bezoeker. Wie weet tot dan.
Thnx Leah, dan wellicht tot in Dordrecht… (en anders een andere keer 🙂
Ben je daar ook met je nieuwe aventurine glazuur? Zie ik dat goed op de foto’s? Ben niet in de gelegenheid om naar Dort te komen. Wellicht een andere keer……..????! Heel veel succes!
Jammer dat je niet langs kan komen Trees, dan een andere keer (er komen nog keramiekmarkten genoeg).
Het glazuur op de foto’s is inderdaad een ijzerglazuur maar niet het aventurine glazuur dat ik van het voorjaar aan het ontwikkelen was. Ik moet de beelden voor de markt nog selecteren, maar ik neem er ook vast een paar mee met dat glazuur..
Groetjes,
Daniel
In het écht zal dat ijzerglazuur nog mooier uitzien. Ben er benieuwd naar! Als ik in de gelegenheid ben, zal ik zéker een van jouw markten bezoeken!!
Groetjes
Trees
Dank Trees,
Ik kijk er ook naar uit en succes met het vinden van jouw crystal glazuur, als je ‘m hebt gevonden kan je ‘m meebrengen 🙂
Groetjes,
Daniel