Vandaag is het inpak vrijdag. Nee, geen vertrek of afscheid, het is voor de keramiek verkoop. Als ik online verkoop verstuur ik het meestal ook op een vrijdag (en noem ik het ook inpak vrijdag). Maar nu is het voor de keramiekmarkt.
Keramiek inpakken voor verzending is al een kunst, inpakken voor een markt of expositie vergt planning. Een planning waar ik meestal (te) laat aan begin….
Keramiek planning
Het maken van keramiek vergt zeker planning. Tijd om te maken, te drogen, te decoreren, te stoken, te glazuren en nogmaals te stoken. Dat is een planning van een aantal maanden.
Het exposeren en verkopen van hetgeen ik maak, vergt ook planning. De kunst is beide planningen op elkaar aan te laten sluiten. Een kunst die ik nog niet zo beheers.
Tja de kunst beheersen van het maken van keramiek en glazuren is voor mij al uitdaging genoeg. Maar om uit mijn comfort zone te komen …
Verkoop planning
Verkopen is en kunst, dat heb ik in de afgelopen jaren wel geleerd. Ik kijk daar tegenwoordig heel anders naar dan pak ‘m beet 15 jaar geleden, toen ik voorzichtig mijn keramiek aan de man begon te brengen.
Sales manager zal ik waarschijnlijk nooit worden, maar ik heb wel veel geleerd over het verkopen van handgemaakte producten die ik zelf heb gemaakt. De mensen die daar van houden, zijn vriendelijk en geïnteresseerd. Zij zijn meer geïnteresseerd in mij en mijn werk dan mijn verkooptechnieken
Het is dus volgens mij een stuk makkelijker dan gewone producten verkopen. Gelukkig maar, want wat ik zeg, ik ben geen geboren verkoper…
Internet verkoop
Verkoop online is weer andere kunst die mij wel bevalt. Het vergt minder planning, maar wel een fotografie opleiding. Foto’s maken vind ik leuk, maar voor productfotografie kan ik nog enkele pointers gebruiken.
E-commerce is inmiddels overal. Niet alleen via mijn Etsy shop, maar ook via FB of INSTA. De aanschaf van handgemaakt keramiek is tegenwoordig zo geregeld via een “DM’etje” .
Het enige nadeel is dat ik de keramiek dan versturen moet. Vooral internationale verzending is weer een vak apart. Ach ieder voordeel heeft z’n nadeel..
Inpak vrijdag
Verkoop op de keramiekmarkt heeft ook weer z’n charme. Het persoonlijke contact is een enorme bonus (en soms ook het weer).
Maar goed, genoeg gemijmerd, het is inpak vrijdag: dus ik moet aan de slag. Keramiek gaat duizenden jaren mee, maar als je het heelhuids wilt vervoeren, moet je het wel goed inpakken!
Daar ga ik nu weer mee verder!
Genoten van dit blog? Word dan lid van de “Keramiek Bende” zodat ik u op de hoogte kan houden van de nieuwe!
Word lid van de Keramiek Bende!
Alweer een leuk en herkenbaar verhaal! Maar wat hebben we toch een mooi ambacht, ook al is het een zeer tijdrovend en bewerkelijk ambacht. Leuk om weer zoveel belangstellende mensen te ontmoeten. Ik wens je een fijne markt.
Hoi Leah,
Dank je wel, yep keramiek is mooi, veel werk en je komt veel mensen tegen. Deze missie is geslaagd, nog veel missies te gaan.
Groetjes,
Daniel