[ID 2321236], 'Blauwfles Vogel' ca. 29(H) bij 12,5(B) bij 12,5(D) cm

Woord en beeld, the sequel

Komend weekend 19 en 20 september 2015,  wordt de grote overzichtstentoonstelling van de keramisten Noord-Holland in Warmenhuizen gehouden (Oude Ursulakerk, Dorpsstraat 93, beide dagen van 11.00 – 17.00 uur, zie ook mijn vorige blog).

Keramiek Expositie Warmenhuizen 2015Deze expositie geeft mij een mooie gelegenheid mijn keramische beelden in het zonnetje te zetten (nou ja, in de kerk, maar je begrijpt wat ik bedoel). In dit blog wilde ik hetzelfde doen, maar dan weer opnieuw met hulp van  de (stads)dichter en schrijver uit Harderwijk Michel Martinus.

Graag nodig ik u wederom uit zijn nieuwe gedichten te lezen, geïnspireerd op kunstwerken van mijn hand…

 

Blauwflesvogel'Blauwfles Vogel' ca. 29(H) bij 12,5(B) bij 12,5(D) cm

In zijn leeggedronken flessenhuis woont de blauwflesvogel met
zijn scherpe zonsondergangs song, die tegen de binnenwanden resoneert en in de flessenhals gorgelt, zich bij zonsopkomst  weer openbaart aan de lucht  tijdens de eerste blauwflesvogel vlucht.

5-6-2015
MM

De cobaltblauwe reiger"Kleine Cobalt-Blauwe Reiger' ca. 25(H) bij 11(B) bij 16(D) cm

Deze reiger is uit zijn handen ontstaan in de keramische vorm en cobaltblauw, een pigment met een intens blauwe en zuivere kleur. kobalt komt van het woord Kobold een ondergrondse kwelgeest, die  de vindplaatsen van zilvererts verontreinigde. Deze reiger is bovengronds gesitueerd in een aardse  schone vorm, als groeistuip schenkkan, waar de dronk uit opborrelt,
van helder water tot zoete wijn.

Straks zet ik deze  Kobaltblauwe reiger aan de mond en klok
zijn inhoud naar binnen, dan ook vliegt hij weg.

5-6-2015
MM

De schenkvogel'Schenk Vogel' ca. 22(H) bij 19(B) bij 24(D) cm

Goedgemutst, dikbuikige vogelkruik met de snavel als schenktuit, het  verenkleed met een keramische  omslag doek bedekt.

Elke dag schenk ik een zoete vogellikeur in kristalheldere glazen uit en vul zijn buik voor een volgende ronde weer bij.

Tussendoor  pronkt hij als blikvanger op het dressoir voor elk loerend en dorstig oog, maar ik pak hem pas als  de klok het borreluur bereikt.

5-6-2015
MM

Michel Martinus

Michel Martinus (ps. van Jozef, Michel, Martinus Brummans) werd 1948 in Venlo geboren. Woont sinds 1974 in Harderwijk.

Van zijn hand zijn diverse dichtbundels verschenen. In 2010 verscheen bij uitgeverij Wegener de speciale uitgave van zijn columngedichten Tussen Stadsjutter & Stadsdichter. Werk van Michel Martinus werd ook gepubliceerd in Nederlandse, Vlaamse en Zuid-Afrikaanse kranten, alsook opgenomen in diverse literaire bladen en bloemlezingen. Zie voor meer informatie de site: www.michelmartinus.nl

Ik dank Michel opnieuw (zie ook dit blog) voor zijn mooie woorden bij mijn werken. Laat u ook inspireren en kom naar de expositie in Warmenhuizen dit weekend!

About Post Author

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.