Kunst Expo Galerie Arneri

Op zondag 31 mei 2015 wordt de kunstexpositie in galerie Arneri te Harderwijk feestelijk geopend. U bent van harte welkom van 15.00 tot 17.00 uur. Tijdens de opening draagt de Harderwijker dichter Michel Martines gedichten voor uit eigen werk.

De kunst expo loopt van 31 mei tot en met 25 juli 2015, met de volgende kunstenaars:

Kunst Expo Galerie ArneriGalerie Arneri

Smeepoortstraat 18
3841 EJ Harderwijk

Openingstijden:
dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 18.00
vrijdag van 10.00 tot 21.00
zaterdag van 10.00 tot 17.00
en op afspraak

tevens geopend iedere 3e zondag van de maand
van 14.00 tot 17.00 uur.

De Galerie

Galerie Arneri  is ontstaan uit galerie de Vanghentoren. Arneri opende haar deuren op 1 december 2013.  De galerie is gevestigd aan de Smeepoortstraat in de binnenstad van Harderwijk. In de galerie wordt zowel abstracte als figuratieve kunst geëxposeerd. Galerie Arneri is steeds op zoek naar nieuw werk met een goede uitstraling.

Kunstliefhebbers kunnen bij Arneri terecht voor kunst in de breedste zin van het woord. Het varieert van schilderijen en beelden tot aan glasobjecten. Het gaat dan om zowel moderne als klassieke kunst. De kunstenaars komen uit het gehele land.

De beeldend kunstenaars

Ronnie de Winter

Textiel vormt een rode draad in haar leven. Al vanaf haar zesde jaar maakt ze textielwerk. Haar werk kenmerkt zich door het fragiele, het tere, het kwetsbare, het subtiele en tegelijkertijd kracht, diepte en harmonie.

De ene lijn gaat over in de andere, een spel van kijken en ontdekken. Van herkennen, verbinden en veranderen.

Transparantie is voortdurend in haar werk te vinden. De verschillende laagjes doorzichtige stof en de laagjes borduurwerk over elkaar heen geven doorkijkjes en interessante kleurschakeringen.

Haar favoriete materialen zijn katoen, zijde, borduurgarens, organza, fijne tule, angelina, wol en verf. Remote viewing is het over afstand in ruimte en tijd waarnemen van sfeer, vorm en lijn. Ronnie integreert wat zij via remote viewing waarneem in haar textielkunst.

Liesbeth Meulman

….het begint allemaal met een wit doek: een uitdaging zonder vooropgesteld plan, zonder richting of afgemeten einddoel. Het prikkelt zet de dingen in beweging.

….de basis is puur. Het instinct geldt als leidraad, geeft richting aan, want schilderen met een vooropgezet plan benauwt. Werkt averechts.

…. de schilderijen zijn duidelijk herkenbaar en toch gevarieerd: het primaire omarmen, de eerlijkheid van direct schilderen. Terugkerende thema’s zijn dieren, mensen en bloemen. Alles wat leeft.

….het schilderen gaat zoals het komt: de vlek, de lijn ze krijgen een vervolg in nieuwe vlekken, nieuwe lijnen die tot nieuwe vormen transformeren. Het proces doet zijn werk. De drijfveer van het niet weten, nieuwe beelden die ontstaan over de grenzen heen.

Daniël Bende

Wat bezielt de mensheid om sinds haar schepping objecten te maken in klei? Helaas kan ik deze vraag niet beantwoorden, maar begrijpen kan ik het wel; ik heb dezelfde drang. Ik ben daarom een keramist.

Zijn missie is hedendaags keramiek beelden maken die gemaakt moet worden; authentieke sculpturen die de waan van de dag trotseren. Hij streeft naar ambachtelijk vervaardigde werken die de dialoog tussen de keramist en de klei zichtbaar maken.

Niet de hoogste wolkenkrabber of de kleinste chip, maar de zuivere vorm toont het vernuft en de esthetiek van de menselijke geest.

Cees Bouman

Hier hebben we een zeer interessante en vrij ongebruikelijke kunstenaar: Een vakman met eigen stijl.

Het leek alsof alles al uitgevonden was en opeens is er een man die zijn eigen weg vindt. En wel op zijn manier: niet zomaar iets vaags, maar een manier die begrepen wordt door de samenleving.

Cees Bouman: verenigt klassieke schilderkunst met moderne cultuur maakt schilderijen naar beelden en stijlen uit verschillende tijdperken en valt op door zijn karakteristieke technieken.

Ben Jansen

Ik zie brons en ijzer als “oermaterialen”.

Ze zijn goed te bewerken en vormen door de tijd een prachtige patina. Ik streef ernaar om mijn beelden eenvoudig van vorm te houden.

Zo min mogelijk details, het materiaal in combinatie met de vorm bepalen de schoonheid van het beeld. De verbeelding en fantasie van de kijker moet de rest doen.

Kunst Expositie affiche 31 mei-25 juli

About Post Author

Een gedachte over “Kunst Expo Galerie Arneri”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.